Григор Димитров се класира за осминафинал в Париж

Снимка: REUTERS

Григор Димитров се класира за осминафиналите на „Мастърс“ турнира в Париж, след като постигна втора победа, надигравайки Фабио Фонини – 6:0, 7:5 за точно 90 минути. Бившият №3 в световната ранглиста отново не даде сет на съперника си, както направи и в първата си среща преди ден.

Българинът срещна за седми път Фонини и вече има пет победи над него. Двамата обаче не бяха играли от 2017 г.

В следващия кръг Димитров ще играе със световния №1 Карлос Алкарас, който постигна чиста победа над Йошихиро Нишиока в първия си мач в Париж. Испанецът се наложи с 6:4, 6:4 за едва 73 минути.

Досега Димитров никога не е играл с 19-годишния Алкарас. Срещата между двамата е насрочена за четвъртък и се очаква да започне около 14 часа.

Първият сет на срещата премина отлично за Димитров и българинът го затвори за едва 33 минути с „геврек“. Фонини нямаше отговор на действията на съперника си, а след края на сета се оплака и от проблеми в рамото. След медицински таймаут италианецът заигра малко по-добре, но Димитров взе предимство с пробив, за да поведе с 3:1.

Още в следващия гейм българинът допусна пробивът да бъде върнат и развоят на сета продължи гейм за гейм. Едва в десетия Димитров пак стигна до нови точки за пробив, но не ги реализира. Той трябваше да чака до 12-тия гейм, в който Фонини направи няколко пропуска, а накрая срещата приключи с двойна грешка.

Победа на турнира в Париж постигна и Стефанос Циципас, който отстрани Даниел Еванс след 6:3, 6:4. От надпреварата обаче отпадна Даниил Медведев, който загуби от Алекс Де Минор в три сета – 4:6, 6:2, 5:7.