Новак Джокович започна с убедителна победа в Тел Авив

Новак Джокович стартира с убедителна победа на тенис турнира в Тел Авив.

Сърбинът се наложи с 6:0, 6:3 над испанеца Пабло Андухар за час и 27 минути, като почти една трета от двубоя се игра само вторият сет във втория гейм, който бе и първият спечелен от испанеца в мача.

Джокович поведе с 5:0 гейма, след като спечели 20 от първите 25 точки. 29 минути след началото на мача водачът в схемата поведе със сет след 6:0.

Андухар показа, че е готов да се бори в продължилия 25 минути втори гейм на втория сет. В него испанецът отрази пет възможности за пробив, преди да успее да изравни геймовете на 1:1. Той успя да поддържа темпото на Джокович до 3:3, но в края на мача сърбинът спечели още три поредни гейма и така си осигури място на четвъртфиналите.

Там Джокович ще играе с канадеца Вашек Поспишил, който победи с 6:3, 6:2 представителя на домакините Едан Лешем.

Надпреварата в Тел Авив напуснаха номер 3 в схемата Диего Шварцман и номер 5 Ботик ван де Зандсхулп.

Шварцман отстъпи с 3:6, 6:2, 6:7(7) пред французина Артур Риндеркнех.

Ван де Зандсхулп загуби с 4:6, 6:4, 3:6 от британеца Лиъм Броуди, който е номер 174 в света и започна турнира от квалификациите. На четвъртфиналите Броуди ще играе с номер 2 в схемата Марин Чилич от Хърватия, а Риндеркнех ще има за съперник руснака Роман Сафиулин.