Виктория Томова официално дебютира в топ 100 на света

Снимка: TWITTER

Първата ракета на България Виктория Томова официално записва дебют в първите 100 на световната ранглиста на тенисистките.

В публикуваната класация 27-годишната софиянка изкачи девет позиции и е на 99-ото място. Скокът на Томова се дължи на достигането на полуфинал на турнира в Полша миналата седмица.

Виктория е деветата българка в историята, която достига до топ 100 на ранглистата на WTA. Преди нея там бяха трите ни представителки в топ 10 – Мануела, Катерина и Магдалена Малееви, Елена Пампулова, Любомира Бачева, Павлина Стоянова, Сесил Каратанчева и Цветана Пиронкова.

В подреждането от понеделник Изабелла Шиникова е №223, а Джулия Терзийска изкачи 10 места до 459-ото.

Продължава да води Ига Швьонтек, следвана от Анет Контавейт и Паула Бадоса, която измести от третото място Мария Сакари.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.