Григор Димитров разгроми световния №15 на „Мастърс“ в Мадрид

Григор Димитров се класира за осминафиналите на турнира от сериите „Мастърс“ в Мадрид след убедителна победа. Българският тенисист се наложи с 6:0, 6:3 срещу световния №15 Диего Шварцман за 70 минути.

Това беше трети пореден успех за Димитров от общо четири изиграни мача срещу аржентинеца. Единственото му поражение остава необяснимият срив във финала на турнира в Истанбул през 2016 г., когато водеше със сет и сервираше за победата при 5:3 във втората част, но в крайна сметка загуби със 7:6 (5), 6:7 (4), 0:6.

На 1/8-финалите в Мадрид съперник на Григор Димитров ще бъде победителят от предстоящия по-късно тази вечер мач между поставения под №4 Стефанос Циципас (Гърция) и участващия с „уайлд кард“ Люка Пуй (Франция).

В друга среща от турнира Рафаел Надал се наложи с 6:1, 7:6 (4) срещу Миомир Кецманович.