„Рилски спортист“ с 11-та поредна победа в шампионата

Снимка: БФБ

Рилски спортист постигна 11-та си поредна победа в мъжкото ни баскетболно първенство, след като надигра като гост Левски със 77:66.

Първата четвърт бе най-резултатна и за двата тима, след като се отчетоха с по 25 точки. Във втората част гостите взеха превес и изградиха преднина от 4 точки на почивката при резултат 39:43.

След паузата възпитаниците на Людмил Хаджисотиров изградиха двуцифрена преднина след 57:46 и взеха контрол над играта. Домакините регистрираха пет минути без кош от игра, а самоковци реализираха 13 поредни точки. В заключителните 10 минути от двубоя носителят на Купата и Суперкупата на България отново бе по-резултатен и заслужено се поздрави с успеха след крайното 76:66.

Най-резултатен на паркета в столичната зала „Универсиада“ бе Трей Портър, който записа дабъл-дабъл след 20 пункта и 10 борби. С 18 точки се отчете Павлин Иванов, а 10 вкара Барет Бенсън.

За „сините“ Радич бе най-резултатен със 17 точки и 7 борби. По 13 вкараха Марио Литъл и Венцислав Петков (7 асистенции). Цветомир Чернокожев завърши с 10 точки.

Рилски спортист остава лидер в класирането с актив от 11 победи и с 22 точки. Следват Черноморец с 20 точки, Балкан с 19 и Левски с 18.