Пламен Константинов и „Локомотив“ с осма победа в Русия

Пламен Константинов

Отборът на Локомотив (Новосибирск), който е воден от Пламен Константинов, постигна победа №8 в Суперлигата на Русия.

„Железничарите“ се наложиха у дома над младия тим на Факел (Новий Уренгой) с 3:0 (25:19, 25:22, 29:27) в мач от 9-ия кръг.

Локомотив спечели сравнително лесно първите 2 части. В третата обаче волейболистите на Факел поведоха в резултата и домакините положиха доста усилия, за да изравнят. Все пак тимът от Новосибирск стигна до успех и в третата част след силна игра на Константин Абаев и на Дмитрий Лизик. Победната точка в двубоя за 29:27 в третата част реализира сръбският диагонал Дражен Лубурич.

Дражен Лубурич стана най-резултатен за Локомотив с 14 точки. Илияс Куркаев добави 12 точки, а Сергей Савин се отличи с 11 точки.

Владислав Бабкевич стана най-резултатен в двубоя с 18 точки, които реализира за Факел.

Така Локомотив записа победа №8 и с актив от 24 точки (8 победи, 1 загуба) заема второ място във временното класиране.

Факел допусна 6-а загуба и с актив от 6 точки е на 12-а позиция (2 победи, 6 загуби.)

В следващия 10-и кръг Локомотив гостува на Урал в Уфа на 17 декември, а Факел приема Кузбас (Кемерово) на 19 декември.