Шведка триумфира в спринта в Йостерсунд

Хана Йоберг

Шведката Хана Йоберг спечели спринта на 7.5 км от Световната купа по биатлон пред родна публика в Йостерсунд.

26-годишната Йоберг повали всичките 10 мишени и измина трасето за 19:01.5 минути. За нея това е седми индивидуален успех в кариерата за Световната купа. Втора се нареди французойката Анаис Шевалие-Буше, която също повали всичките десет мишени, но бе по-бавна по трасето.

Тройката с пасив от 15.4 секунди затвори Марте Олсбу Рьозеланд, която направи една наказателна обиколка от 150 метра.

От трите българки, които взеха участие в днешния спринт, Милена Тодорова се представи най-добре с 41-а си позиция след като допусна по един пропуск в двете си стрелби. Тя бе на само 0.1 секунда от последното място в зоната на точките, което бе заето от германката Янина Хетих също с две грешки.

Другите две българки Даниела Кадева и Лора Христова завършиха съответно 61-а с една грешка и 113-а и последна с четири наказателни обиколки.

След втория старт за сезона начело в генералното класиране за Световната купа с актив от 86 точки остава Маркета Давидова (Чехия), докато втора също с 86 пункта е Дзинара Алимбекова (Беларус), която днес завърши четвърта с перфектна стрелба. Тройката с пасив от седем точки спрямо двете водачки е Рьозеланд.

Световната купа по биатлон продължава идната седмица отново в Йостерсунд когато ще се проведат стартове в дисциплините спринт, преследване и класическа щафета. Седмицата ще започне в четвъртък със спринтовете в двата пола, като женският е от 14:45 часа българско време.