Бронз за Ивет Горанова от световното по карате

Снимка: Ройтерс

Олимпийската шампионка Ивет Горанова спечели бронзов медал от Световното първенство по карате кумите.

В категория до 55 килограма тя победи Дженифър Уорлинг от Люксембург в малкия финал на шампионата на планетата, който се провежда в Дубай.

Българката триумфира в двубоя, след като победи с 4:1 точки. Това е второ бронзово отличие за плевенчанката от шампионат на планетата, само няколко месеца след успеха на олимпиадата в Токио.

Ивет Горанова поведе с 1:0 точки. Малко след това нейният личен треньор Ангел Ленков поиска видеопреразглеждане на ситуация за ипон, но то не беше уважено.

33 секунди преди края Дженофър Уорлинг изравни резултата за 1:1. Успехът дойде в заключителната част от срещата. 16 секунди преди финала Ивет Горанова поведе с 4:1 след присъден ипон. Това донесе пореден успех за България от младата 21-годишна състезателка по карате.