Федерацията по баскетбол иска да натурализира американски гард

Снимка: FIBA

Управителният съвет на Българската федерация по баскетбол реши да се започне процедура по натурализация на американския гард Трой Копейн.

Той е роден на 29.11.1995 г. в Ню Йорк, играе на позиция пойнт гард и е висок 191 см.

В момента защитава цветовете на турския Дарушафака. През сезон 2018/2019 играе за Орландо в НБА, а има мачове и с Улм, Апоел Холон и Остенде.

Преди няколко месеца централата стартира процедура по натурализация на Дейвид Кравиш.

УС прие и шестмесечния отчет на федерацията до Министерството на младежта и спорта. На заседанието беше решено Треньорската комисия до следващото заседание – на 15 септември да представи предложение за старши треньор на Национален отбор за жени на следващото заседание.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *