Григор Димитров нa четвъртфинал в Мелбърн след разгром над Тийм (ВИДЕО)

Снимка: REUTERS

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Българинът изигра уникален мач и не загуби сет срещу световния №3  Доминик Тийм.

Гришо се наложи в отделните части с 6:4, 6:4, 6:0 за 2 часа и 3 минути игра. Българинът напълно заслужено елиминира шампиона на US Open и финалист от миналата година в Австралия.

Тийм първи успя да стигне до пробив и поведе с 3:1 Григор отговори веднага с рибрейк, а след това направи още един пробив за 4:3. До края на сета двамата си взеха подаванията и Димитров спечели с 6:4.

Втората част се разви по абсолютно същия начин като първата. Тийм отново поведе с 3:1, но Гришо пак стигна до обрат със същия резултат 6:4.

В третия сет Димитров беше безапелационен и спечели на нула за едва 21 минути.

Така Димитров се класира за финалната осмица без да загуби нито един сет.

Преди този мач Григор постигна чисти победи над Марин Чилич, Алекс Болт и Пабло Кареньо Буста.

На четвъртфиналите той ще се изправи срещу руската сензация Аслан Карацев. Той направи обрат и победи с 3:6, 1:6, 6:3, 6:3, 6:4 Феликс Оже-Алиасим

Най-доброто представяне на Димитров в Австралия е полуфинал през 2017 година.