Пиронкова победи световната №32 и ще играе срещу Серина в Мелбърн

Снимка: Australian Open

Цветана Пиронкова записа втора победа на турнира в Мелбърн, които е от WTA 500 категория.

Спортист номер 1 на България направи обрат и победи с 1:6, 6:4, 6:2 поставената под номер 9 хърватката Дона Векич. Това е пета поредна победа за Цвети от началото на годината.

Тя спечели три пъти в квалификациите в Дубай, които я пратиха в основната схема на Откритото първенство на Австралия, а вчера в Мелбърн победи Людмила Самсонова (Русия).

Пиронкова не започна добре мача и загуби първия сет с 1:6. Българката изостана с 0:2 в началото на втората част, но след това показа класата си и обърна резултата в своя полза. Цвети изравни за 2:2, а след това направи решителен пробив за 5:4. На собствен сервис нашето момиче изравни сетовете с гейм на 15. В третата решителна част Пиронкова спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2 и затвори мача за 1 час и 51 минути игра.

Това е пета победа от пет мача за Цвети срещу световната номер 32 Векич.

В третия кръг Пиронкова ще играе срещу Серина Уилямс. Американската звезда преодоля с 6:1 и 6:4 представителката на домакините от Австралия – Дария Гаврилова.

39-годишната американка, която в момента е 11-а в класацията на WTA, има пет победи в пет изиграни мача срещу пловдивчанката.

За последно двете излязоха на корта на четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ на 9 септември миналата година и Уилямс спечели с 4:6, 6:3 и 6:2.

Впоследствие те трябваше да се срещнат и на „Ролан Гарос“ на 28 септември, но американката се отказа заради контузия.