България завърши евроквалификациите без загуба

Националният отбор на България завърши европейските квалификации по волейбол с лесна победа над домакина Израел с 3:0 (25:20, 25:21, 25:23).

Момчетата на Силвано Пранди победиха без особени затруднения и по този начин взеха четвърта поредна победа от 4 изиграни мача и общо 12 точки. Домакините завършиха на последното 3-то място.

България допусна изненада само в началото на мача, когато стартира с 0:2, но след това нещата си дойдоха на мястото. Националите успяха да държат преднина през цялото време на първия гейм и го затвориха с 23:19.

Втората част започна по абсолютно същия начин – 2:0 за Израел, а след това и 4:1, но българите успяха да наваксат и поведоха с 8:6 след добра серия от сервис на Тодор Скримов. Така отново нещата си дойдоха на мястото и геймът бе затворен с 25:21.

Най-оспорвана бе третата част, която вървеше точка за точка до 18:18. Тогава България повече след две успешни атаки на Александър Николов и една на Цветан Соколов за 21:18. Тази преднина бе достатъчна за крайното 25:23 в частта.

За четвърти пореден път най-резултатен бе капитанът Цветан Соколов, който тази вечер завърши със 16 (1 ас), Аспарух Аспарухов постигна 12, а Алекс Грозданов – 10 (2 аса, 1 блокада).