„Марица“ стартира със загуба в Шампионската лига

„Марица“ започна тазгодишното си участие в Шампионската лига по волейбол за жени с тежка загуба с 0:3 (17:25, 19:25, 13:25) срещу френския Мюлуз.

Българският тим не успя да се противопостави на съперника си и не се доближи до победа в гейм.

Александра Миланова записа 14 точки за пловдивчанките и бе единствената, която премина границата от десет. За французойките пък Летиша Басоко отбеляза 15 точки, а други две нейни съотборнички завършиха с двуцифрен актив.

Турският Вакъфбанк, четирикратен първенец на Европа, започна група „С“ на Шампионската лига по волейбол с убедителна победа с 3:0 (25:23, 25:17, 25:22) срещу полския Комерскон.

Вакъфбанк не срещна абсолютно никакви затруднения с тима от Лодз и спечели в три гейма. Мишел Барч-Хакли отбеляза 14 точки за турския отбор, а Изабеле Хок добави други 12.

Във втория състезателен ден днес, домакините от Марица ще се изправят срещу ЛКС от 18:00 б.в., а от 20:30 б.в. ще се срещнат Мюлуз и ВакъфБанк. Срещите ще се предават пряко по БНТ 3.