Григор Димитров записа десетата си победа на „Ролан Гарос“

Снимка: Reuters

Григор Димитров започна силно участието си на „Ролан Гарос“. Българинът победи с 6:3, 6:2, 6:2 представителя на домакините Грегоар Барер, заемащ 103-ото място в световната ранглиста.

Това беше десетият успех на Димитров в 19 мача в надпреварата в Париж.

По-рано с бърз успех започна и носителят на 17 титли от Големия шлем Новак Джокович. Водачът в световната ранглиста стигна до 6:0, 6:2, 6:3 срещу Микаел Имер за малко повече от час и половина.

Димитров беше изправен пред предизвикателство още в началото на мача, като допусна ранен пробив и изоставаше с 0:2. Българинът даде бърз отговор и взе пет поредни гейма, като направи два последователни пробива на нула, а след това стигна до 6:3.

Във втория сет Димитров продължи да играе силно при сервиса на съперника си и след нови три пробива направи 6:2.

Следващият съперник на Григор ще бъде словакът Андрей Мартин, който спечели с 3:0 сета срещу Жоа Соуза (Португалия) – 7:5, 6:1, 6:2.

Миналата година най-добрият ни тенисист стигна до третия кръг в Париж, където отстъпи на шампиона от 2015 година Стан Вавринка (Швейцария) след три тайбрека – 6:7, 6:7, 6:7.