„Денвър“ е на финал на Запад с историческо постижение (ВИДЕО)

Отборът на Денвър се наложи над Лос Анджелис Клипърс със 104:89 и спечели с 4-3 победи полуфинала в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Така тимът стана първият в историята, който печели последователни серии от плейофите, след като изостава с 1-3 успеха в тях.

Клипърс имаше аванс от 50:38 малко преди почивката, но със сери от 10 безответни точки в началото на третата четвърт Денвър обърна до 64:61 и до края контролираше срещата.

Джамал Мъри наниза 40 точки за победителите, а Никола Йокич се отличи с „трипъл-дабъл“ с 16 точки, 22 борби и 13 асиситенции. Монтреал Харел вкара 20 точки за Клипърс.

На финала в конференцията Денвър ще срещне Лос Анджелис Лейкърс.

В първия мач от финалната серия на Изток Маями надделя над Бостън със 117:114 след продължение.

Горан Драгич беше лидер за победителите с 29 точки, 7 борби и 4 асистенции. Джей Краудър добави 22 точки, а Джими Бътлър допринесе с 20 точки. Резервата Тайлър Хиро пък беше близо до „трипъл-дъбал“ с 12 точки, 11 борби и 9 асистенции.

Джейсън Тейтъм беше най-добър за Бостън с 30 точки и 14 борби, но пропусна да вкара със сирената от дистанция в края на редовното време. Маркъс Стюърт се отличи с 26 точки, но това не беше достатъчно.

Маями изоставаше със 71:85 в началото на последната четвърт, но стигна до 106:106, за да вкара мача в продължение.
Бътлър наниза кош 12 секунди преди края на допълнителното време за 115:114, а след това реализира и наказателен удар. Тейтъм пропусна в следващата атака, а Бам Адебайо добави още една точка от наказателната линия за 117:114. В последните 2.5 секунди Бостън организира атака, но Тейтъм пак не успя да вкара със сирената.