Григор Димитров откри сезона на клей с победа

Снимка: Reutres

Григор Димитров победи италианеца Джанлука Магер в 2 сета в двубой от първи кръг на „Мастърс“ турнира в Рим. 29-годишният българин се наложи над представителя на домакините със 7:5, 6:1 и откри успешно сезона на клей.

Гришо поведе с 3:1 с пробив в четвъртия гейм на първия сет, но Магер бързо върна пробива моментално, след което го затвърди за 3:3.

Първата ни ракета отговори със сервис гейм на 0 и поведе с 4:3. Първата ни ракета не допусна този сет да се реши в тайбрек и с пробив в 12-ия гейм го спечели със 7:5.

Във втория сет Димитров направи пробив на нула във втория гейм и този път го затвърди, за да вземе аванс от 3:0. Хасковлията задържа доброто си ниво и проби в следващия гейм за 4:0 и взе подаването си за 5:0. Джанлука Магер успя да спечели един гейм, но Гришо взе следващия на нула и сложи край на спора в двубоя след 1 час и 14 минути игра.

Това бе първи мач между двамата тенисисти.

В следващия етап Григор Димитров ще играе с японеца Йошихито Нишиока или сърбина Миомир Кечманович. Евентуален съперник на нашия тенисист в трети кръг е третият поставен Стефанов Циципас от Гърция. Надпреварата напусна руснака Карен Хачанов, загубил в три сета от норвежеца Каспер Рууд.

Гришо играе за осми път на „Мастърса“ в Рим, а най-доброто си представяне записа през 2014 г., когато стигна до полуфиналите и бе спрян от Рафаел Надал. Миналата година българинът загуби в три сета от германеца Ян-Ленард Щруф.