Шиникова с нова победа в Белград

Изабелла Шиникова

Изабелла Шиникова постигна нова победа на демонстративния тенис турнир в академията на Янко Типсаревич в Сърбия.

Националката на България за „Фед къп“ се наложи над представителката на домакините Тамара Чурович с 6:4, 6:4 след час и 40 минути игра.

В първата част Шиникова на два пъти проби подаването на опонентката си и успя да се наложи при третия си сетбол. Ключов за изхода на втората част и мача се оказа петият гейм, в който софиянката проби и поведе с 3:2, след което до края на двубоя не даде шанс на опонентката ѝ да навакса изоставането си.

За Шиникова това беше 12-та победа от 14 изиграни мача в Белград.

По-рано през деня с победа се поздрави и друга родна тенисистка – Ани Вангелова. Левичарката изоставаше в резултата 4:6, 1:2 в двубоя срещу Драгиния Вукович, когато сръбкинята се отказа.