Григор Димитров се завърна със загуба на корта

Снимка: REUTERS

Григор Димитров се завърна на корта срещу Ришар Гаске в мач от демонстративния турнир Ultimate Tennis Showdown.

Българинът отстъпи с 10:15, 11:14, 10:13 и 10:18 на французина, който е полуфиналист от първото издание на тази надпревара.

Турнирът има по-различни правила от традиционния тенис, като се играят четири четвъртини по 10 минути и който има повече точки след всяка от тях е бъде победител. Ако след 40-те минути резултатът е равен, се играе допълнителна част, в която целта е да се запишат две поредни точки.

В другата среща от тази група Фелисиано Лопес победи Алексей Попирин с 3-1 (17-8, 11-19, 17-13, 13-12).

Турнирът е с продължителност от две седмици, като играчите са разпределени в две групи от по четирима.

Григор Димитров ще се изправи тази вечер от 21:30 часа срещу Фелисиано Лопес във втория си мач. Срещите за трофея на Ultimate Tennis Showdown 2 са на 1 и 2 август.

За Гришо това е първо участие на турнир, след като обяви, че е излекуван от коронавируса, с който се инфектира след участието си на двата демонстративни турнира от веригата „Адрия Къп“ в Белград и Задар.