Злато и сребро за „Ивет Лалова спринт академи“ на националния шампионат до 16 г.

Снимка: Facebook

Клубът на звездата ни в леката атлетика Ивет Лалова – „Ивет Лалова спринт академи“ спечели убедителна победа на 400 м при момичета на националния шампионат под 16 години.

Златото донесе 14-годишната Алексана Петкова, която бяга 60.74 секунди на националния стадион „Васил Левски“. Тя изпревари с повече от секунда Елена Петкова (Атлетик – София) – 61.78 и бронзовата медалистка Йоана Петрова (Черно море Атлетик – Варна) – 62.04.

Алексана е възпитаничка на треньора Валентина Пехливанова (до скоро известна като Стоянова).

Постижението от 60.74 секунди е личен рекорд за Петкова. Тя взе още един медал от шампионата – сребро на 200 м с резултат 27.49 сек.

Други възпитаници на „Ивет Лалова спринт академи“ също се отличиха с призови класирания.

Щафета 4х100 метра в състав Анна Миланова, Дарена Петрова, Катрин Сърбова, Алексана Петкова зае 4 място с резултат 52.71 сек.

В тласкането на гюле Рая Якимова се класира четвърта с постижение от 10.07 метра.

Кристиян Гоцев се нареди шести в скока на дължина 5.81 метра и девети на 200 метра 25.29 сек. Катрин Сърбова пък зае 25-о място в скока на дължина с 4.25 метра.

Треньори на момичетата и юношите са Валентина и Веселин Пехливанови.

Автор: INSPORT.BG