Александър Лазаров победи №23 в света!

Александър Лазаров Снимка: БФТенис

Александър Лазаров записа великолепна победа над световния №23 Душан Лайович в първия си мач от втората седмица на демонстративния тенис турнир, организиран от Янко Типсаревич.

Българинът направи обрат и се наложи с 6-7(4), 6-4, 6-4, след почти 2 часа и 28 минути игра.

Лазаров имаше два сетбола при 5-4 и 40-15 от посрещане в първия сет, но не успя да ги реализира. При 6-5 имаше още една точка за спечелване на сета, но и този път Лайович се спаси. В тайбрека Алекс отстъпи с 4-7 точки.

Във втората част Лазаров поведе с 5-1 и дори имаше сетбол за 6-1, но съперникът му се измъкна и дори върна един пробив, преди да се стигне до равенство в сетовете.

В третата решаваща част Алекс поведе с пробив, който бе моментално върнат. Лазаров отново дръпна с брейк за 3-2 и успя да го запази до края на срещата.

В групата на Лазаров са още световния №367 Нерман Фатич №1319 Хамад Меджедович.

Тази вечер българинът ще срещне босненеца Маджедович.