Григор Димитров започна със загуба в Задар

Снимка: Ройтерс

Григор Димитров започна със загуба в турнира „Адриа Тур“, който се провежда в хърватския град Задар. Представителят на домакините Борна Чорич надви първата ни ракета само за 36 минути – 4:1, 4:1.

Световният №33 се представи на висота, докато Григор беше доста неубедителен.

В първата част Чорич на два пъти проби Димитров, след като при 1:1 дръпна напред, а накрая и затвори сета с пробив, като частта приключи за само 17 минути.

Вторият сет пък започна равностойно. Чорич обаче безпроблемно взимаше своите подавания, докато сервисът на българина не му даваше предимство и в четвъртата част пробивът беше факт, за да последва и спечелването на мача от хърватина – 4:1, 4:1.

За Димитров предстои още един мач днес – от 20 часа срещу квалификанта Педя Кръстин.

Вторият двубой за деня от турнира ще противопостави Александър Зверев и Данило Петрович, а след това в Задар ще дебютира и Новак Джокович – срещу Кръстин.

Андрей Рубльов и Марин Чилич ще сложат край на дневната сесия, а във втората среща от вечерната руснакът ще се изправи срещу Петрович. Джокович – Чорич и Зверев – Чилич ще сложат край на днешната програма.

Както вече стана ясно, утре Григор Димитров ще се изправи срещу Джокович.