Адриан Андреев победи тенисист от Топ 200 на света

Снимка: БФТ

Адриан Андреев победи с 6:2, 6:0 Питър Полански в демонстративен мач по тенис, игран в Брадънтън, щата Флорида.

19-годишният националът на България за Купа „Дейвис“ и АТР Cup направи два пробива, за да победи в първата част срещу канадеца. Андреев спечели заключителните девет гейма, за да се поздрави с краен успех над Полански за 67 минути.

Канадският тенисист заема 191-во място в световната ранглиста, където софиянецът е №685.

Именно в Брадънтън се проведе и първият демо турнир през април, в който Андреев участваше.

Тогава българинът също показа страхотна форма като записа 21 победи и само 2 загуби. Сред победите нашето момче записа и 2 успеха над бившия №33 Паоло Лоренци от Италия. Двете му загуби бяха нанесени именно от италианеца.