25 години от великия обрат на България срещу Германия (ВИДЕО)

На днешния 7 юни, 1995 година, България победи Германия с 3:2 в европейска квалификация на стадион „Васил Левски“.

Пред 50 000 зрители в София, „лъвовете“ шокират Германия в европейска квалификация, след като правят пълен обрат от 0:2 до 3:2. Успехът срещу Бундестима на Берти Фогст се явява втори пореден за Пеневата чета след победата с 2:1 на световното първенство в САЩ година по-рано.

Мачът е квалификация за Евро 1996 в Англия, а още преди края на първата част Юрген Клинсман и Томас Щрунц са дали комфортен аванс на гостите.

След почивката обаче Христо Стоичков на два пъти и веднъж Емил Костадинов се разписват, за да помогнат за пълния обрат и победата.

България – Германия 3:2
0:1 Юрген Клинсман (18), 0:2 Щрунц (44), 1:2 Христо Стоичков (45-дузпа), 2:2 Христо Стоичков (66-дузпа), 3:2 Емил Костадинов (69)

България: Борислав Михайлов, Емил Кременлиев, Трифон Иванов, Петър Хубчев, Цанко Цветанов, Ивайло Йорданов (63 – Емил Костадинов), Златко Янков, Йордан Лечков (80 – Наско Сираков), Красимир Балъков, Любослав Пенев, Христо Стоичков
Старши треньор: Димитър Пенев

Германия: Кьопке, Замер, Ройтер, Бабел, Хелмер, Баслер (80 – Мьолер), Щрунц (90 – Кирстен), Айлц, Хеслер, Клинсман, Херлих
Старши треньор: Берти Фогтс