Снукърът се завръща в родния ефир с Шампионската лига

Снукърът се завръща в родния ефир с Шампионската лига.

Евроспорт ще излъчва по седем часа на ден от 1 до 11 юни, като началото на предаванията ще бъде в 17:00.

Световният шампион и №1 в ранглистата Джъд Тръмп и носителят на рекордните 36 ранкинг титли Рони О`Съливан (№6 в света) ще бъдат най-големите звезди в тазгодишното издание на Шампионската лига по снукър.

Турнирът ще се проведе от 1 до 11 юни в Милтън Кийнс и ще отбележи подновяването на професионалния сезон в британската игра, прекъснат през март заради пандемията от коронавирус.

Това ще бъде първото директно предаване в ефира на Евроспорт 1 от 15 март насам. Във всеки един от състезателните дни, предаванията ще започват в 17:00 и ще завършват около полунощ.

В надпреварата пред празни трибуни в зала „Маршал Арина“ ще играят общо 64 състезатели, разделени в 16 групи по четирима. Освен Тръмп и О`Съливан участие са заявили още осем представители на Топ 16 – Нийл Робъртсън (№2), Марк Алън (№5), Марк Селби (№7), Кайрън Уилсън (№8), Дейвид Гилбърт (№11), Джак Лисовски (№12), Стюърт Бингам (№13) и Бари Хоукинс (№15).

Регламентът предвижда играчите във всяка група да се срещнат по веднъж всеки срещу всеки в рамките на един ден. Мачовете ще се състоят от максимум 4 фрейма, като за победа ще се дават 3 т., а при равенство ще се начислява по 1 т. на двамата. Крайният победител в групата ще се класира за втората фаза, в която ще бъдат сформирани нови четири потока по четирима. Победителите от тях ще се съберат във финална група за излъчване на шампион.

Общият награден фонд е 218 000 паунда, като шампионът ще получи чек за 30 000. Освен това победителят в Шампионската лига ще има гарантирано място в турнира „Шампион на шампионите“, планиран за ноември.