Беломъжев с две пети места на Европейското по ски ориентиране

Световният шампион по ски ориентиране от 2017 година Станимир Беломъжев зае две пети места на Европейското първенство в Русия.

Шампионатът в Ханти Мансийск стартира със спринтова дистанция. Първите две позиции бяха завоювани от домакините. Със злато се окичи Сергей Горланов, а среброто бе завоювано от Владислав Киселев.

Беломъжев се нареди на петото място, само на секунда от бронза, с който се сдобиха Котро от Финландия и Хейдмал от Норвегия с равно време, съобщи „Спортал.“

На средната дистанция в масовия старт Тачо беше в лидерското трио до 2/3 от дистанцията, където за съжаление счупи щека и се наложи да премине повече от два километра само с една, докато получи резервна. Поради този инцидент той завърши 14-ти от 57 финиширали. При такива обстоятелства повечето състезатели не завършват. Надпреварата отново бе спечелена от руснака Сергей Горланов.

Последният индивидуален старт бе дългата дистанция. Дължината на маршрута бе 30 км, а общата денивелация – 1000 м. Нашенецът поддържаше отлично темпо от началото до края и в част от моментите се надпреварваше за второ и трето място.

Със стартовете от Европейския шампионат приключи и надпреварата за Световната купа.

Българинът завърши в Топ 10. Това стана с актив от 143 точки в крайното класиране.