Скримов и „Енисей“ започнаха с победа плейофите в Русия

Снимка: CEV

Енисей Красноярск и Тодор Скримов започнаха с победа участието си в плейофите в руския шампионат по волейбол.

Българският национал завърши с 14 точки при драматичния успех с 3:2 (25:19, 31:29, 22:25, 23:25, 15:13) у дома над Факел Нови Уренгой за 139 минути в първия кръг от елиминациите.

Ян Ерещенко беше най-резултатен за победителите с 30 точки, докато Димтрий Волков се отличи с 22 точки за Факел, който е воден от бившия селекционер на българския национален отбор Камило Плачи. Втората среща между двата отбора е на 21 март.

Същевременно Теодор Салпаров и неговият Газпром-Югра (Сургут) тръгнаха със загуба в плейофната фаза.

Играчите на Рафаел Хабибулин успяха да вземат само гейм и паднаха у дома от гранда Динамо (Москва) с 1:3 (27:29, 16:25, 25:19, 20:25) мач №1 от 1/4-финалните плейофи, игран този следобед.

Теодор Салпаров изигра пореден силен мач за домакините и завърши с 64% позитивно и 45% перфектно посрещане.

По този начин Газпром-Югра изостава с 0-1 победи в серията. Втората среща между двата тима ще бъде в събота (21 март) от 17,00 часа българско време.

При разменени победи, ще се играе т.нар. „златен“ гейм. В противен случай Динамо ще се класира за финалната шестица от 30 март до 5 април в Новосибирск.