Великият Мартен Фуркад завърши с победа кариерата си в биатлона

Легендата в биатлона Мартен Фуркад спечели победа №83 в последния си старт от Световната купа в Холменколен (Финландия).

31-годишният седемкратен носител Големия кристален глобус спечели преследването на 12,5 км в Контиолахти.

Големият му съперник Йоханес Тенгнес Бьо от Норвегия остана на 4-о място в днешното състезание, но това бе напълно достатъчно, за да спечели генералното класиране за Световната купа сезона.

Така в преследването се оформи изцяло френска призова тройка в лицето на победителя Фуркад, Кентен Фийон Майе и Емилиен Жаклен.

Вчера легендарният Мартен обяви приключването на кариерата си с емоционален пост в социалните мрежи.  В своята кариера Фуркад спечели 5 олимпийски титли и 13 световни. 31-годишният французин има на сметката си 7 Големи кристални глобуса и 26 малки трофея в отделните дисциплини на биатлона.