Сребро за Габриела и Стефани Стоеви на турнир в Барселона

Стефани и Габриела заедно с треньора си Михаил Попов

Eвропейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева бяха близо до титлата на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите World Tour Super 300 в Барселона (Испания) с награден фонд 170 хиляди долара.

Поставените под номер 3 българки поведоха с гейм в изключително оспорвания финал срещу водачките в схемата Грейсия Поли и Априяни Рахаю (Индонезия), но допуснаха обрат и загубиха с 21:18, 20:22, 17:21 за час и 36 минути.

Двубоят предложи зрелищни разигравания, а в доста от тях се стигаше до между 70 и 90 удара.

Във втория гейм играта бе прекъсната при 18:17 точки заради травма на ръката на Грейсия Поли, след което сестри Стоеви поведоха с 20:19 и имаха мачбол. Те обаче не се възползваха, а след 3 поредни точки съперничките им изравниха резултата.

В решаващата част Габриела и Стефани, които са 14-и в световната ранглиста, поведоха с 13:9, но Поли и Рахаю направиха серия от 6 точки до 15:13. После представителките на Индонезия взеха аванс и затвориха успешно мача.

Друга българка Линда Зечири пък отпадна на 1/4-финалите на сингъл жени на международния турнир в Кампала (Уганда) с награден фонд 10 хиляди долара.