Милена Тодорова се класира в Топ 30 на световното по биатлон

Милена Тодорова

Изгряващата звезда на българския биатлон при жените Милена Тодорова записа много добър резултат в спринта на 7,5 км от световното първенство в Антхолц-Антерселва (Италия).

Младата състезателка от Троян завъртя само една наказателна обиколка в хода на надпреварата и завърши на 27-а позиция в крайното подреждане. Българката се класира и за преследването в неделя.

Това е най-доброто класиране на Милена в индивидуален старт при жените. По-рано през сезона Тодорова спечели първи точки за Световната купа с 39-ото си място в дългата дисциплина на 15 км в Йостерсунд.

Преди две седмици пък Милена спечели три медала от световното по биатлон за юноши и девойки в Швейцария.

Още две българки взеха участие в спринта. Даниела Кадева и Мария Здравкова сбъркаха по три пъти и се класираха съответно 81-ва и 85-а.

Титлата спечели олимпийската вицешампионка от Пьончан 2018 Марте Олсбу Рьозеланд от Норвегия. Тя пропусна една мишена във втората си стрелба и измина трасето за 21:13.1 минути.

Сребърното отличие спечели Сюзан Дънкли, която повали всичките 10 мишени, но финишира на 6.8 секунди след победителката.

Трета изненадващо се нареди чехкинята Луцие Хърватова с една грешка в стрелбата и пасив от 21.3 секунди.

„Това е мечта, която имах толкова дълго време. Това беше моята цел – да спечеля златен медал, тъй като много харесвам Антхолц. Да имам титла е много, много ценно за мен“, каза шампионката след състезанието.

За Рьозеланд това е второ злато от шампионата в Италия, след като вчера тя стана шампионка и със смесената щафета на Норвегия.