„Балкан“ срещу „Левски“ на финал за Купата по баскетбол

Балкан ще има възможност да вдигне Купата на България по баскетбол при мъжете отново след 32 години! За последно тимът от Ботевград тримфира през 1988 година.

Отборът на Йовица Арсич надигра Рилски спортист с 82:74 в инфарктен полуфинал и в неделя излиза за трофея срещу Левски Лукойл. Мачът е от 18:00 часа в зала “Универсиада” и ще се предава пряко по БНТ 3.

Балкан загуби двуцифрен пасив от 13 точки в средата на последната част, за да стигне до равенство 2 минути преди края. Ключова тройка на Крис Минков обаче се оказа решаваща за крайния изход от двубоя.

Крис Минков се отчете с 15 точки за Балкан. Дейшон Найт и Кени Хол добавиха по 13, като първият направи и 12 асистенции. Михайло Секулович се включи от пейката с 12 точки и 5 борби.

Тихомир Желев бе най-резултатен за Рилски спортист с 20 точки. Екзейвиър Джонсън приключи с 18 и 9 борби. Брендън Браун остана с 10 точки и 8 асистенции.

В другия мач Левски Лукойл се класира за трета поредна година за финала в турнира за купата. „Сините“ спечелиха убедително срещу Берое с 81:62 (27:16, 23:15, 13:12, 18:19) .

Най-резултатен за победителите бе Брандън Йънг с 14 точки. Чавдар Костов добави 13, а с по 11 точки останаха Данило Тасич и Христо Захариев.

За Берое 15 точки вкара Павлин Иванов, 12 добави Станимир Маринов, а Павел Маринов приключи с 10 точки.