Милена Тодорова спечели втори медал от световното по биатлон

Милена Тодорова

Милена Тодорова спечели бронзов медал в спринта на Световното по биатлон за юноши и девойки в Швейцария.

22-годишната българка завоюва второ отличие от шампионата, след като в понеделник грабна среброто в индивидуалната дисциплина.

В днешния старт с дистанция от 7,5 километра, биатлонистката от Троян завъртя три наказателни обиколки в хода след три грешки в стрелбата, но демонстрира отлично ски бягане и се пребори за бронзовия медал.

Тодорова ще има и отлични изходни позиции за преследването, което ще се проведе през неделния ден.

Милена остана на 48,4 секунди зад победителката Анастасия Шевченко (Русия). Второто място е за норвежката Асне Скреде.

В надпреварата участваха още две българки. Любомира Пехливанска сгреши шест пъти и остана 69-а, а Мария Здравкова направи три грешки и не финишира.

При младежите в днешния ден Николай Тодоров записа 86-о място, а Петър Велчев е 91-и.