Тийм се класира на трети финал в Големия шлем

Доминик Тийм Снимка: EPA

Доминик Тийм е вторият финалист на Australian Open и ще спори за титлата срещу Новак Джокович в неделя, след като спечели емоционален полуфинал с Александър Зверев.

Австриецът си осигури участие в двубоя за трофея, налагайки се над германския си опонент с 3:6, 6:4, 7:6 (3), 7:6 (4).

Срещата на централния корт в Мелбърн продължи 3 часа и 34 минути. Австриецът постигна седма победа от девет мача срещу Зверев и трета поред.

Тийм ще играе в своя трети финал в турнирите от Големия шлем. През 2018 и 2019 г. той достигна до мач за титлата на „Ролан Гарос“, но и двата пъти загуби от Рафаел Надал.

Преди пробива му в Мелбърн през този сезон Тийм не беше стигал по-далеч от четвърти кръг.

Доминик има 4 победи и 6 загуби срещу Джокович, като двамата не са играли досега на Аустрелиън Оупън. Сърбинът е 7 пъти носител на титлата в Мелбърн и ще се бори за рекорден осми трофей.

Финалът е в неделя от 10,30 часа наше време и ще се излъчи по „Евроспорт“.