Българка стана световна вицешампионка в биатлона

Милена Тодорова

Надеждата за нови успехи на българския женски биатлон Милена Тодорова се представи страхотно в първата си дисциплина от световното за девойки и младежи в Ленцерхайде (Швейц).

22-годишната състезателка от Троян направи 3 грешки при 4-те стрелби в индивидуалния старт на 12,5 км и въпреки 3-те наказателни минути се пребори за сребърния медал.

Милена остана на 1,07,09 мин от победителката Анастасия Халиулина. Рускинята обаче бе безгрешна в стрелбата и свали всички 20 мишени.

„Вече имам точки за Световната купа, но медалът е по-ценен, защото на две първенства бях близо до отличията и най-накрая успях да стигна до тях.

Чувствах се много добре на трасето. Надявам се същото да се случи и в спринта. На стрелбището тук наистина е много трудно. Надявам се следващия път да се справя по-добре“, заяви щастливата Милена Тодорова след състезанието.

Бронзовото отличие заслужи швейцарката Ами Базерга. С 2 грешки тя бе по-бавна с 8,1 сек от Тодорова. Българката измина трасето най-бързо от всички 81 биатлонистки. На 20,7 сек от нея остана норвежката Скреде, а на 36, 8 сек е французойката Боте.

От другите ни биатлонистки Мария Здравкова се нареди 24-а с два пропуска на огневия рубеж. Любомира Пехливанска пък не завърши състезанието.