Даниел Асенов е на финал за Купа „Странджа“

Даниел Асенов Снимка: БФБ

Боксьорът Даниел Асенов се класира за финала в категория до 52 килограма на турнира за Купа „Странджа“.

Актуалният носител на трофея и многократен европейски шампион победи с 5-0 съдийски гласа американеца Антъни Ерера. Тайсъна започна предпазливо срещата, като вдигаше темпото с всяка изминала минута.

В третия рунд той започна да засипва опонента си с удари, като избягваше неговите с умели ескиважи.

Така на финала в събота Даниел ще се бие с испанеца Габриел Ескобар, от когото загуби мача за златото на Европейските игри в Минск миналото лято, които в мъжкия бокс бяха със статут на континентално първенство.

Братът на Даниел – Боян Асенов, обаче падна на полуфинала в категория до 57 килограма. Европейският вицешампион бе победен от италианеца Франческо Маиета с 1-4.

Във втората сесия от полуфиналите още имаме двама представители. Това са Благой Найденов и категория до 81 килограма и Радослав Панталеев (до 91 кг).

Симеон Чамов (75) няма да се качи на ринга заради голямата аркада, която получи в четвъртфиналния си сблъсък.

Същевременно България няма да има финалистка при жените на Купа „Странджа“.

И трите ни представителки на полуфиналите – Габриела Димитрова, Деница Елисеева и Мелис Йонузова, загубиха срещите си.