Втора победа за България по пътя към Токио 2020

Снимка: CEV

Българският национален отбор по волейбол надигра категорично Нидерландия с 3:0 гейма (25:19, 25:16, 25:15) за точно 80 минути в мач от Група В в европейската олимпийска квалификация в зала „Макс Шмелинг Хале“ в Берлин.

Успехът е втори пореден за тимът на Силвано Пранди след страхотната победа над Франция вчера.

Най-резултатен срещу „лалетата“ стана Цветан Соколов с 13 точки, а по 10 добавиха Мартин Атанасов и Тодор Скримов. За съперника Нимир Абдел-Азиз завърши с 15.

Така нашите вече имат 5 точки и са лидери в групата, като изпревариха Франция с 4 и Сърбия с 3 точки. Нидерландия е без точка.

В сряда ще е решителният мач за продължаване на „лъвовете“ срещу европейския шампион Сърбия. Двубоят е от 15:30 часа.

За българските волейболисти ще са достатъчни и 2 гейма, които ще ги пратят на полуфиналите. Само първият в турнира отива на олимпийските игри в Токио това лято.