„Левски“ завърши 2019 година на върха в шампионата

Баскетболният Левски завърши годината с победа, след като надигра Спартак (Плевен) с 96:77 точки в среща от 13-ия кръг на първенството при мъжете.

Спартак бе без Герасим Николов, който има проблеми с адукторите, докато “сините” бяха в пълен състав. В игра се завърна и Чавдар Костов, след 6 седмици аут.

Преди последната четвърт домакините водеха със 70:56, но Спартак отново свали до под 10 точки изоставането в първите минути от последната част.

След това обаче „сините“ се съвзеха и спечелиха двубоя.

Христо Захариев бе най-резултатен с 19 точки за победителите, а за Спартак Николай Маринов завърши с 20.

Начело в класирането са Левски и Балкан с по 25 точки. Тимът от Ботевград обаче е с по-лоши показатели. Трети е Рилски спортист с 22.