Цветан Соколов триумфира с купата на Русия

Волейбоният национал Цветан Соколов и неговият Зенит (Казан) спечелиха шеста поредна и общо девета Купа на Русия.

Състезателите на Алексей Вербов надиграха категорично Зенит (Санкт Петербург) с 3:0 (25:14, 25:21, 25:20) в големия финал, изигран в Двореца на спорта с руската столица Москва.

Така казанци продължават хегемонията си в надпреварата. Първият трофей отборът спечели през 2004 г. под името Динамо Татрансгаз (Казан), със същото име завоюват Купата и през 2007 г.

Последва трофеят от 2009 г. и петте поредни от 2014, 2015, 2016, 2017 и 2018 г.

Цветан Соколов беше най-резултатен за тима си с 14 точки, а Максим Михайлов добави 12. Ървин Нгапет приключи с 9 точки. Ореол Камехо се отличи с 13 точки за тима от Санкт Петербург, а Джорджи Грозер завърши с 11.

Соколов се прибира в България за подготовката преди олимпийската квалификация в Берлин от 5 януари.