Норвежка спечели преследването в Хохфилцен

Норвежката Тирил Екхоф постигна първата си победата в преследването на 10 километра в старт от Световната купа по биатлон.

29-годишната Екхоф бе една от двете биатлонистки в Хохфилцен, поразили всичките 20 мишени, което я изстреля към триумфа с време от 29 минути и 14.6 секунди.

С две наказателни обиколки и изоставане от 25.8 секунди на второ място завърши шведката Хана Йоберг, а трета, на още 13.9 секунди, остана норвежката Ингрид Тандреволд. Французойките Жустин Бреза и Ана Бескон, разделени от словачката Паулина Фиялкова, допълниха челната шестица.

Италианката Доротея Вирер, която в петък спечели спринта, направи цели пет грешки в стрелбата и в крайна сметка завърши на девето място.

За Екхоф това е седма победа в кариерата в Световната купа. Норвежката има четири триумфа в спринта и по един в преследването, индивидуалния старт на 15 километра и масовия старт на 12,5 км.

Днешното преследване премина без българско участие.