Димитър Кузманов на четвъртфинал в Тайланд

Димитър Кузманов Снимка: БФТ

Димитър Кузманов записа втора победа на тенис турнира в Нонтабури (Тайланд) и се класира на четвъртфинал. Надпреварата е с награден фонд 15 хиляди долара.

Националът на България за АТП Къп и Купа „Дейвис“ се наложи с 6:0, 7:5 над квалификанта от Южна Корея  Ли Дже Муун. Двубоят продължи 79 минути.

Втората ни ракета с лекота взе първия сет, но съперникът проби в началото на втората част. Мико върна брейка за 3:3, а после направи решителен пробив в 12-ия гейм и така затвори двубоя.

Следващият съперник на 26-годишния пловдивчанин е отново тенисист, тръгнал от квалификациите. Това е французинът Бенжамен Пиетри.

На турнира в Талахаси, щата Флорида, шестият поставен Адриан Андреев загуби в първия кръг от американския квалификант Танер Смит с 6:7(6), 2:6.