Световният шампион Християн Стоянов: Дерзайте, българи!

Християн Стоянов спечели световната титла на 1500 метра на първенството по лека атлетика за хора с увреждания в Дубай.

21-годишният габровец извоюва златния медал в категория T46 с европейски рекорд и рекорд на шампионатите от 3:50.87 минути.

Часове след триумфа си той публикува равносметката си в страницата си във Фейсбук.

Ето какво написа Стоянов:

Световното първенство за мен приключи.
Всичко премина по план.
Всяко едно от момчетата, с които бягах беше подготвено. Те са тренирали не по-малко от мен, отдали са се не по-малко от мен и са мечтаели да бъдат шампиони не по-малко от мен.
Леката атлетика е индивидуален спорт, но за да изкачиш върха са нужни хора, които да ти помагат с огромния товар, който трябва ежедневно да носиш. Тези хора са моят екип и ми помогнаха да достигна този връх!
Екипът се състои от:
– Семейство, което в добро и лошо да бъде с мен.
– Любим човек, който да ми вдъхва увереност дори, когато греша.
– Приятели, които да бъдат моята опора в трудни моменти.
– Треньор, който да вярва в мен повече отколкото аз в себе си.
– И всички вие, които някога сте били, сте и ще бъдете част от моя живот и сте ме изградили, като спортистът и победителят, който съм в този момент.

Чрез всичко това доказваме, че силата ни е когато сме обединени и се подкрепяме!

Ружди Ружди също го направи и то за пореден път!

Останалите параолимпийци, на които им предстои старт през идните дни също ще го докажат.