Хамилтън триумфира в Гран при на Мексико

Снимка: REUTERS

Люис Хамилтън спечели Гран при на Мексико, 18-и кръг за сезона във Формула 1, но отложи шампионския празник, след като не успя да си гарантира предсрочно шеста световна титла.

На подиума до Хамилтън се качиха Себастиан Фетел и съотборникът му Валтери Ботас.

Британецът триумфира в надпреварата на пистата „Ерманос Родригес“, което в крайна сметка го доближи на няколко точки шестата корона. Той може да си гарантира титлата още след седмица на пистата в Остин, САЩ.

Пилотът на „Мерцедес“ потегли трети на „Ерманос Родригес“, но с добра стратегия, отлична работа с гумите и неточности на Шарл Льоклер, стигна пръв до финала.

Победата е втора за Хамилтън на мексиканското трасе след 2016 г., както и общо 10-а от началото на сезона. Успехите му във Формула 1 вече са 83, като британецът е само на осем от изравняване на рекорда на Михаел Шумахер.

За да спечели предсрочно титлата Хамилтън се нуждаеше да завърши уикенда с аванс от 78 точки пред съотборника си Валтери Ботас. С третото си място финландецът математически пренесе битката и в следващия старт.