14-годишна българка стана европейска шампионка по шах

Патрицие Найманова

Патрицие Найманова стана европейска шампионка в училищното първенство по шахмат в Улцин (Черна гора).

14-годишната българка е най-добрата състезателка от Шахматен клуб „Михаил Тал“ в Червен бряг и е ученичка в Търговската гимназия „Васил Априлов“ в града.

От изиграните 31 турнирни срещи шахматистката от Червен бряг има 26 победи. Успехите й са продължили и във финалните кръгове, където е победила представители на Азербайджан, Полша и Черна гора в нейната възрастова група (до 14 г.).

Така Найманова е завършила първа в своята възрастова група и е европейски шампион в престижния турнир, посочват от община Червен бряг.