Франция детронира САЩ на световното по баскетбол (ВИДЕО)

Франция детронира шампиона САЩ на четвъртфиналите на Световното първенство по баскетбол за мъже в Китай.

Със страхотна игра в последните минути европейците стигнаха до успеха над олимпийския първенец с 89:79 (18:18, 27:21, 18:27, 26:13), като по този начин американците, които са петкратни първенци на планетата, записаха най-ранното си отпадане от 2002 година насам.

Еван Фурние беше най-резултатен за успеха с 22 точки, а центърът Руди Гобер допринесе с 21 точки и 16 борби. Нандо де Коло добави 18 точки, включително ключови 7 от 8 наказателни удара последната минута на двубоя.

Донован Мичъл беше лидер за американците с 29 точки и 6 борби.

САЩ прекъснаха серия от 58 поредни победи на големи първенства по баскетбол, която започна от мача за бронза на Световния шампионат през 2006 година. Американците пропуснаха и възможността да станат първият отбор с три поредни световни титли.

Франция ще играе срещу Аржентина за място във финала, а САЩ ще срещне Сърбия в двубой за местата от пето до осмо.