Григор Димитров остана на крачка от феноменален обрат в Синсинати

Снимка: Ройтерс

Григор Димитров и Стан Вавринка предложиха истинско зрелище в мача от първия кръг на турнира от серията „Мастърс“ в Синсинати.

За съжаление българинът за пореден път загуби от швейцареца, но този път 28-годишният хасковлия бе на косъм от феноменален обрат. Българинът губеше с 1:5 в решаващия трети сет, но стигна до 5:5, като спаси и 2 мачбола в осмия гейм.

При 5:5 първата ни ракета допусна пробив, но веднага го върна и влезе в тайберк, където пак даде всичко от себе си, преди да преклони глава пред противника си.

Вавринка в крайна сметка спечели с 5:7, 6:4, 7:6 (4) след 2 часа и 35 минути игра и записа победа №7 срещу Григор.

Димитров има 4 победи срещу швейцареца, но вече е в серия от 5 поредни загуби от него. Хасковлията все пак прекъсна негативната си серия от 11 поредни загубени сета срещу този противник.