Ивет Горанова спечели трето злато за България от игрите в Минск

Снимка: wkf.net

Ивет Горанова спечели златния медал в карате дисциплината „кумите“ до 55 кг на Европейските игри в Минск. Българката победи на финала Анжелика Терлюга от Украйна с 4:3 точки.

Срещата беше изключително оспорвана. Горанова поведе с 1:0, но след това Терлюга нанесе удар в главата с крак, който ѝ донесе три точки.

Въпреки това Ивет остана концентрирана и успя да вземе златото. 2 секунди преди края украинският щаб поиска видеоповторение, но не бяха присъдени точки на тяхната състезателка. Така Горанова спечели първа титла, след като в кариерата си има бронзови отличия от световно и европейско първенство.

Това е трети златен медал за България от Европейските игри в Минск.

Всички титли за страната ни дойдоха от бойните спортове. Мария Оряшкова спечели титлата в самбото до 80 кг, а Станимира Петрова стана шампионка в бокса.

България приключи игрите с общо 18 отличия – 3 златни, 7 сребърни и 8 бронзови.