Националите по хандбал с бронзови медали в Грузия

Мъжкият национален отбор на България заслужи бронзовите медали на първенството по хандбал на развиващите се нации в Тбилиси.

Възпитаниците на Никола Карастоянов разгромиха Великобритания с 47:31 (26:17) в мача за третото място.

Още от самото начало България успя да поеме инициативата и до шестата минута вече водеше с резултат 6:2. След това разликата между двата отбора се увеличи и постепенно достигна 9 гола, при което първото полувреме завърши с резултат 26:17.

След почивката нищо не се промени. Британците не можеха да се противопоставят на българите и така срещата приключи с разлика от 16 гола в полза на България.

Сред националите удостоен с приза Играч на мача бе Георги Атанасов, който бе и голмайстор в двубоя, реализирайки 12 попадения. Кристиан Василев добави 9 гола, а Светлин Димитров се отличи с 8.
За британците по 8 пъти се разписаха Джошуа Да Силва и Себастиан Едгар.

След срещата старши треньорът на българския тим Никола Карастоянов коментира:  “Както видяхме мачът с Куба беше равностоен и съдбата не беше на наша страна, но днес моят отбор беше много концентриран и мисля, че показахме, че заслужваме повече. Ще продължим да развиваме играчите си и да ставаме по-добри и по-добри, за да може да сме конкурентно способни на останалите отбори.

Шампион в турнира стана Грузия. На финала домакините надиграха Куба с 31:21 (14:10).