България загуби от Италия на волейбол

Снимка: FIVB

Волейболистите на България загубиха от състава на Италия с 1:3 гейма (14:25, 20:25, 25:23, 21:25) в пореден двубой от Лигата на нациите във Варна.

Преди тази среща националите отстъпиха драматично на Япония в събота с 2:3 гейма, а в петък бяха надвили Австралия с 3:1 гейма.

Топреализатор в мача станa Цветан Соколов 23 точки (1 ас, 1 блок), а 11 (2 блока) добави Алекс Грозданов. За Италия Гуилио Пиани записа 16, а 12 реализира Давиде Канделаро.

В другия мач от деня Япония записа важна за нас победа над прекия ни конкурент за оставане в лигата Австралия с 3:2 (25:18, 25:27, 23:25, 25:22, 17:15). Така „кенгурата“ продължават да са само с 1 победа. България има три успеха, а от другите ни два съперника за място в турнира Канада е с 4, а Португалия с 2.

От 21 до 23 юни България играе в Бразилия срещу домакините, Русия и Германия. От 28 до 30 юни изключително силната група от турнира в Пловдив, където приемаме Сърбия, САЩ и Иран.