Националите по хандбал с трета поредна победа в Грузия

Мъжкият национален отбор по хандбал продължи с победната си серия на турнира IHF Emerging Nations Championship в Грузия. Този път националите разбиха отбора на Нигерия с резултат 19:27(5:12). Преди това българите записаха успехи над САЩ и Малта.

Възпитаниците на Никола Карастоянов не оставиха нищо в ръцете на случайността и поеха инициативата от 1-вата минута, като не позволиха на съперника си да поведе нито веднъж в резултата.

В 8-та минута на втората част играч на Нигерия получи червен картон за опасни защитни действия срещу Кристиян Василев, което на практика подпечата победата на българския тим. В средата на втората част „лъвовете“ вече водеха с 13 гола разлика (9:22), като съумяха да задържат солидна преднина до самия край.

За пореден път българският отбор показа много силна отборна игра.

Играч на мача стана Ивайло Костов, който направи невероятни спасявания, с което напълно заслужи приза. Голмайстор за България бе Светлин Димитров с 8 попадения, а Кристиян Василев и Бранимир Балчев добавиха по 5.

Следващият мач на „трикольорите“ е на 12 юни от 15 часа българско време, като техен съперник ще бъде отборът на Ирландия.