Титли за Цинзов и Григорова на държавното първенство по ски бягане

Неостаряващите Веселин Цинзов и Антония Григорова (Александър Логистик) спечелиха титла от националния шампионат в дисциплината преследване с прекъсване, свободен стил.

Първенството се проведе на Боровец на писта „Бистрица“ и бе организирано от БФСки и „Бороспорт“.

При дамите шампионка стана Антония Григорова (Александър Логистик). Участие взеха 27 мъже и юноши, младша и старша възраст.

Любомира Пехливанска (Паничище 2009) пък е първа в дисциплината интервален старт, свободен стил.

При дамите стартираха същия брой състезателки. Наградите връчиха Георги Бобев, вицепрезидент на БФСки и Георги Кочов, изпълнителен директор на „Бороспорт“.

Ден по-рано на Боровец се проведе и пролога, класически стил. Титлите спечелиха Веселин Цинзов и Антония Григорова.