Блестящ Красимир Анев е европейски шампион на 20 км!

Снимка: Андрей Иванов

Блестящ Красимир Анев спечели титлата на 20 км на европейското по биатлон в Раубичи (Беларус)!

Българинът единствен повали 19 от 20 мишени в състезанието.

31-годишният Анев изпревари именития норвежец Тарей Бьо, носител на Световната купа в биатлона и олимпийски шампион, с почти 4 секунди. Скандинавската звезда допусна 3 грешки в стрелбата.

С бронзов медал се окичи Ендре Стрьомсхайм (Норвегия), който с две грешки е на 11.1 секунди от българина.

Така след двете бронзови и две сребърни отличия на предишните два шампионата на Стария континент, Анев стигна до първата си титла.

Златото за Краси е второ в историята на мъжкия ни биатлон. През 2017 година Владимир Илиев триумфира в спринта на 10 км в Полша.

Още трима българи взеха участие в класическата дисциплина на 20 км.

Владимир Илиев сбърка шест пъти и завърши 23-ти, а Антон Синапов остана 51-ви със същия брой наказателни минути.

Димитър Герджиков допусна общо седем грешки при първите си две посещения на стрелбището и не завърши състезанието, в което участваха 108 биатлонисти.